Forum fanzinu Get To The Chopper!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

> Na forum obowiązuje netykieta, wymagana jest kultura osobista i wzajemny szacunek.
>> Publikowane treści nie mogą stać w sprzeczności z polskim prawem.
>>> W przypadku pytań lub usterek prosimy o kontakt drogą mailową na adres: gttchopper.redakcja[a]gmail.com
>>>> W przypadku sporów dotyczących łamania netykiety lub działania forum decydujące zdanie należy do administratora (konto GTTChopper).

UWAGA! Administrator nigdy nie poprosi Cię o hasło! Powiadom nas, jeśli zauważysz coś niepokojącego.
Nasze toplisty: KLIK#1

#1 2015-09-21 16:20:30

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 40.0

AvP planszówka od PRODOS

Witam ponownie, jako że jest to jedyna na rynku modelarskim od bardzo dawna propozycja z uniwersum w skali 28mm, obok pieknych figurek z Predastore, to zaczynam wątek o tej produkcji.

Mimo ogromnej popularności uniwersum obu robali, w odróżnieniu od choćby Starwarsów, nie jesteśmy rozpieszczani zbytnio modelami za które nie można bybyło kupić samochodu albo pralki.

Temat jednak zakładam nie tylko po to żeby bezrefleksyjnie zachwycać się super miniaturkami z drukarki 3d ale też podyskutować o idei fikcji naukowej i szambie kapitalizmu, które tworzą razem bardzo niestrawny koktajl.

Kieruję wątek na te tory poirytowany tym, że każde zainteresowanie fanowskie jest dzisiaj skrupulatnie przeliczane na dutki, tym bardziej chwała i pokój temu (fan) domowi za poświęcanie czasu i energii na czyn społeczny- kosmiczny [dblpt])



A więc tak:
Chciałem zacząć ten tekst po ludzku, od początków czyli kampanii kickstarterowej, zeby przyblizyć niewtajemniczonym o co chodzi i od razu bomba w torcie.
Ku mojemu (nie)zaskoczeniu po wklepaniu w google odpowiednich fraz wyskakuje taki muchomor:

https://www.kickstarter.com/projects/51 … tures-game

Mityczna własność intelektualna! Znowu zgwałcona i podeptana!
Mimo że jacyś ludzie zapłacili równowartość dwóch czy trzech mieszkań w Warszawie za prawa do znaczków i wzorów (zasłyszane od PRODOSÓW) potwór ciągle nienasycony, jeszcze się nie nażarł, czy kiedyś się nażre? nie wiadomo...
I naprawdę mam gdzieś czy winny jest skok na kasę kick startera

https://www.kickstarter.com/?ref=pbc_banner

pazerność FOXa, czy miesiączkowanie pingwinów na antarktydzie, to jest po prostu chore i złe, tak jak chore (moim zdaniem) jest wypuszczanie UWAGA! limitowanej gry planszowej za pół miliona złotych i wrzucenie jej do sklepów zanim otrzymali ją wszyscy fani dzięki którym wogóle powstała!

No ale, zawsze można to zbić jednym argumentem, ludzie chcieli zapłacili, Tobie nic do tego.
Można też powiedzieć, że oczywiście jak się coś już pojawiło na chłonnym rynku, ktoś włożył pieniądze i energię to po co narzekać, zamiast się cieszyć i spokojnie tyć w otoczeniu pięknych figurasów (jeśli ktoś je już dostanie).

Niby prawda a jednak ludzi irytuje traktowanie ich jak chodzące portfele i ciągle piszą takie emocjonalne teksty jak ten:
http://www.sulaco.cz/aliens_colonial_marines_.html

Dodatkowo, na forum prodosu wycinane są wszystkie wątki w których ktoś wrzucił np. pomalowanego aliena z innej firmy, zupełnie tego nie pojmuję i nawet nie chcę dochodzić czemu ten zamordyzm ma służyć.

"Only LICENSED products from Alien vs Predator miniatures games are allowed. Any other imagery used will be deleted.
If you are not sure, please contact a Moderator before posting."

Tymbardziej że jak ktoś zaufał firmie, zamroził masę gotówki i w oczekiwaniu (nawet do dzisiaj) na swoje miniaturki wrzucił coś z innej stajni dla zabicia czasu (od razu mówię że nie chodzi o mnie) to mogli stworzyć jakiś topic w tym celu, bez ujmy dla marki.

Tym czasem flirt zwykłych hobbystów z tymi co chca z nich wydusić dużą kasę skończył się tak:
http://theminiaturespage.com/boards/msg.mv?id=367018
http://www.lead-adventure.de/index.php?topic=59007.780
Polecam też ich facebooka, ciekawa lektura komentów.

Obowiązek ostrzeżenia przed wtopą z nadmiernego podjaru uważam za spełniony.
Jestem ciekaw, Waszego zdania jakie miejsce zajmują dzisiaj fani sci-fi w łańcuchu pokarmowym tak zwanego "wolnego rynku.

Ponarzekałem sobie, to tyle żółci z żywicą póki co [dblpt])

A teraz pozytywna strona:
W końcu ktoś się wziął i zrobił, wyszło jak wyszło ale jest!
Widziałem, macałem i zachwycałem się figurkami, są genialne.
Ładnie odlane i mają wiele szczegółów.
W dodatku jeden z klubów dostał pokaźną ilość wszystkich rodzajów figur z małymi mankamentami, nie mogły one być sprzedane więc pod warunkiem stworzenia gry demonstracyjnej PRODOS podarował chyba ze dwie setki i tak na ostatnim salute można było podziwiać dwa piękne stoły z AVP.
Jeden to była piramida do obrony przez predatorów, drugi jedna z kolonii marines.
Przedemną wielka operacja stworzenia albumu i powrzucania fotek w eter.
Póki to nie nastąpi poszukajcie w googlach widziałem że sporo ludzi to obfotografowało.

Z tego co widziałem na koniec napiszę tylko że predatorzy nie obronili piramidy, crusher wziął cały ogień na garba a za nim poszła reszta rodziny, klęska i atomówka [dblpt])
Happy end po predatorsku.

W UK już od dawna do dostania za niecałe 70 funtów, w Polsce w tej cenie raczej gra furrory nie zrobi a z tego co mówił kolega z PRODOS nie będą sprzedawać małych setów.
Może jakieś wspólne zakupy ludziska będą czynić, bo anglojęzyczni jednorazowo rzucali takie kwoty na kickstarterze że głowa puchnie.

W każdym bądź razie jakby ktoś jednak trafił to niech się pochwali złotem dla zuchwałych.
Tymczasem galerie tych co kupili na forum PRODOSa:
http://forum.prodosgames.com/viewforum. … 08b9e2b275

oraz rendery dla tych co nie widzieli:
https://www.facebook.com/Empe-355689504557047/timeline
http://kazube.blogspot.co.uk

Wiadomość dodana po 19 min 02 s:
Sory, jakąś pomroczność miałem i zdublowałem post Briana, toteż proszę o przeniesienie tego tematu to jego o tej samej grze ponieważ był pierwszy.

Offline

#2 2015-10-08 22:54:00

Brian
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 35
WindowsChrome 45.0.2454.101

Odp: AvP planszówka od PRODOS

Śledzę ten projekt od raczkujących początków.
Być może w niedługim czasie będę mógł zrobić filmik z unpacking i recenzyjke podstawki AvP MG [dblpt]D


Projekt USCM SOC
Posthuman Diary
USCM s/n: A02/TQ2.0.22253E1 PFC Bieganski, P Brian Warsaw-POL

Offline

#3 2015-10-09 00:58:59

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 41.0

Odp: AvP planszówka od PRODOS

No to zazdraszczam, bo wyglądają pięknie w dużych ilościach, szturm obcych na piramidę wyglądał zacnie, może kiedyś dorobią APC, bo na dropshipa nie liczę.
Chociaż pomysł z drop podem predatorów już obśmieli na swoim forum, więc ciekawe czy projekt będzie rozwojowy.

Offline

#4 2015-10-09 09:34:40

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: AvP planszówka od PRODOS

UD-4L w skali 28mm bedzie tylko wielkim dodatkiem, wiec zastosowanie ma tylko na makiete.

Ale jak najbardziej jest do zrobienia, Rukr robi teraz model dropshipa w 1:24. Jak skonczy, przeskalujemy troche w dol I bedzie jak znalazl do zrobienia z plastiku.

Offline

#5 2015-10-09 11:44:54

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 41.0

Odp: AvP planszówka od PRODOS

Pełna zgoda, pewnie dropship podczas gry raczej pełniłby rolę budynku, ale taki dodatek, jeszcze ze światłami, to by było jednak coś.
Gdybyście faktycznie koledzy zechcieli kiedyś użyć swoich skillsów i możliwości, przeskalować do 28 mm któregoś z dropshipów Rukra i wydrukować na dobrym papierze, to ja chętnie bym się zrzucił na kilka egzemplarzy.
Czy to raczej wyjdzie pikseloza w tej skali i warto poczekać na 1/24?

Offline

#6 2015-10-09 13:23:39

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: AvP planszówka od PRODOS

Nie no, lepiej skalowac "w dol" niz "w gore". Zanim zwolni mi sie miejsce na warsztacie to Rukr skonczy tego nowego w 1:24, wiec realistycznie patrzac to lepiej poczekac.

Zwlaszcza, ze te w skali rzekomo 1:148 co on tam zrobil to sa pikselowate same z siebie. Powiekszylem je do 1:72, rewelacji nie ma.

Ale oczywiscie to zaden problem bo robiac je od podstaw w plastiku (HIPS) I tak je musisz zdetalowac I pomalowac. I to dotyczy zarowno starego jak I nowego modelu.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
kacpermma - powerlife - chaosen - kielcev2forum - iptvpremium