Forum fanzinu Get To The Chopper!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

> Na forum obowiązuje netykieta, wymagana jest kultura osobista i wzajemny szacunek.
>> Publikowane treści nie mogą stać w sprzeczności z polskim prawem.
>>> W przypadku pytań lub usterek prosimy o kontakt drogą mailową na adres: gttchopper.redakcja[a]gmail.com
>>>> W przypadku sporów dotyczących łamania netykiety lub działania forum decydujące zdanie należy do administratora (konto GTTChopper).

UWAGA! Administrator nigdy nie poprosi Cię o hasło! Powiadom nas, jeśli zauważysz coś niepokojącego.
Nasze toplisty: KLIK#1

#1 2015-09-21 17:33:42

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 40.0

Homeworld 2

Moje "najnowsze" odkrycie.
Dwójka jest z 2003 roku a mimo to jest jedną z najładniejszych gier jaki widziałem (wiem, pewnie mało widziałem)

Ten tytuł rozbił mnie na drobne, jest wszystko co być powinno, są krążowniki, myśliwce, statki przechwytujące z marinsami, masakra.
Nie grałem w takie gry i to był błąd, bo to świetna rozrywka.
Nie dawno obie części doczekały się odświeżonych wersji, które może nabędę gdzieś na gwiazdkę, jak dobrze pójdzie.

Warto sprawdzić, bo jest to pierwsza chyba wykorzystaując w pełni trójwymiar produkcja, a druga część hula na straszych kompach aż miło, chociaż z instalacją miałem sporo problemów.

I tylko pomyśleć, że mogłaby wyjść kolejna część w uniwersum AvP, to byłby dopiero rodzynek.

Dwójka
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2064

Remastery
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22321

Offline

#2 2015-09-22 08:21:10

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: Homeworld 2

Ja gralem troche w jedynke, a sciezka dzwiekowa przygrywa mi co wieczor (zaczynajac od Adagio for Strings). Historia miazdzy I spokojnie mozna by ja polaczyc z Aliensowa (co zreszta swego czasu zrobilem [sred]) ). Dwojke juz przegapilem, ale jesli chcesz dobrej historii to obejrzyj chociaz na Youtube cutscenki z jedynki (choc byloby lepiej pograc chwile w kazda misje, zeby posluchac muzyki).

Offline

#3 2015-09-22 11:33:05

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 40.0

Odp: Homeworld 2

Właśnie dlatego poczekam aż zelżeją trochę ceny i kupię obie części w nowej szacie graficznej, chociaż ktoś pisał że przerywniki zostały narysowane na nowo, ciekawe czy to zmienia jakoś fabułę.
Nową wersję można kupić z limitowanym modelem dumy higary, ale cena faktycznie jak za limitowany model.
Tylko na czym ja to odpalę [dblpt](

A jak połączyłeś obie historie jeśli można wiedzieć?
Jakiś mod czy model?

Offline

#4 2015-09-22 11:59:10

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: Homeworld 2

Wlasnie wygooglalem ten model - kurcze, piekny. Rozumiem te 100 USD. Co prawda jak chcesz to na sieci mozna sciagnac chyba wszystkie modele z obu frakcji z jedynki do wyboru (papierowe), wlacznie z mothership'em wlasnie (ma z poltora metra I mozna wstawic wlasne swiatla jak sie chce), ale ten tutaj jest znacznie lepszy (nie za maly, ale ladnie wykonany).

Historie tylko koncepcyjnie - ludzka kolonia na pustynniejacej planecie w wymazanym z map systemie, odcieta od cywilizacji przez kilka stuleci (poziom zaawansowania taki jak w Aliens) odnajduje wrak statku (klasy Conestoga) i go odtwarza, zeby poszukac skad naprawde pochodza. Przy okazji musza tez rozwiklac zagadke swojego tam pochodzenia i calego system.

Tutaj po angielsku znajdziesz elementy modelarsko - historyczne tego projektu:

http://bg.battletech.com/forums/terrain … eripheries

Jak widzisz to, co stalo sie przez nastepne 800 lat po pozostawieniu ludzi na tej planecie/systemie to kwestia wpasowania w interesujacy nas setting.

Offline

#5 2015-09-22 12:42:49

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 40.0

Odp: Homeworld 2

Ja dopiero się zainteresowałem światem Homeworlda, świetna historia, choć prosta.
Właśnie zacząłem od nowa a byłem w połowie, bo się doczytałem że marinsami można zajmować wrogie statki, coś pieknego.
Chetnie poszukam tych modeli a różne wątki i historie trzeba żenić, przecież jakby to było w konwencji aliens z dodatkiem pierwszoosobowej rozgrywki to byłaby najlepsza gra w serii, albo i w historii.

Ten link co podałeś nie działa, sorry page does not exist.

Offline

#6 2015-09-22 12:55:26

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: Homeworld 2

http://bg.battletech.com/forums/index.php?topic=33342.0

A teraz?

Pozmieniali forum I pozmienialy sie linki.

Offline

#7 2015-09-22 14:33:41

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 40.0

Odp: Homeworld 2

Teraz wszystko hula, no już gdzieś widziałem tą planszę dlatego mi utkwiły te dropshipy w pamięci, ile natrzaskałeś takich małych? trudno/długo się je klei w tej skali?

Generalnie to niezły misz masz, bardzo ciekawe połączenie low tech comunity z marinsami wyszło a te wiszące ogrody przypominają mi pałace Saddama otoczone wodą, fajny efekt.

Nieźle się rozchuśtałeś widzę z tym battletechem widzę, wszystko miodzio wyszło, bardzo ciekawe statki powietrzne.
Skleiłeś do tego może jakieś moedele z Homeworlda?

Offline

#8 2015-09-22 15:43:15

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: Homeworld 2

Lacznie zrobilem ich chyba 4.

Jesli teraz wezme je jeszcze raz na warsztat w tej skali, to juz z plastiku. Moze od razu do odlewania.

Robota dla szalenca. Dobre jak nie chcesz za bardzo rozmyslac nad tym, co bylo w pracy i chcesz sie tylko zamknac nad kawaleczkiem papieru 5x5mm... [sred])

Punktem wyjscia miala byc makieta do grania USCM w klimacie Black Hawk Down  (Dropship Down? [sred]) ).

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
kiksoneq - wakemeup - forum-vernes - filmyonlineuhanysa - 2rp