Forum fanzinu Get To The Chopper!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

> Na forum obowiązuje netykieta, wymagana jest kultura osobista i wzajemny szacunek.
>> Publikowane treści nie mogą stać w sprzeczności z polskim prawem.
>>> W przypadku pytań lub usterek prosimy o kontakt drogą mailową na adres: gttchopper.redakcja[a]gmail.com
>>>> W przypadku sporów dotyczących łamania netykiety lub działania forum decydujące zdanie należy do administratora (konto GTTChopper).

UWAGA! Administrator nigdy nie poprosi Cię o hasło! Powiadom nas, jeśli zauważysz coś niepokojącego.
Nasze toplisty: KLIK#1

#1 2015-09-25 09:08:18

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

USCM Field Manual - ktos ma?

Dawno temu, nie pamietam czy w ramach dodatku do gry RPG (Aliens) czy jako po prostu publikacja, powstalo takie cos jak "USCM: Field Manual". Jak pamietam to byl naprawde dobrze napisany dodatek. Wiem, ze kiedys ktos w Warszawie to mial, ale stracilem kontakt z czlowiekiem.

Ktos z Was moze to ma?

Offline

#2 2015-09-25 11:34:12

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 41.0

Odp: USCM Field Manual - ktos ma?

Posiadam, chyba jednyne takie wydawnictwo na rynku.
Świetna pozycja, gruba i treściwa, wiele nowych (dla mnie) konceptów.
I trochę nowe podejście do kolonialnych zabijaków, jako walczących raczej także przeciw innym ludziom, choć większość rzeczy jakie się tam znajdują to istniejące, lub "near future" bronie, urządzenia (czołgi!).
Ale i tak dla mnie mega rzecz, pokazane podstawowe formacje i taktyki, po prostu warto to wyłapać.

Natomiast co do samego giercowania, to jest jeszcze jedna pozycja, może widzieliście -wydana chyba przez fanów.
Uboższa, ale ze statystykami itp. na pewno rzecz warta uwagi, wygooglujcie sobie to:
Aliens RPG stage one

Mam też knigę star wars complete Vehicles i jest to tłusta pozycja z wszystkimi chyba przekrojami pojazdów z uniwersum, w takiej komiksowej, bardzo przejżystej formie.
Coś pięknego, jak nie przepadam za gwiezdymi wojnami to ta pozycja masakruje, gdyby powstała choć broszurka z AVP w tym stylu...

Ps: ostatnio trafiłem na ebay, dosłownie kilka ulic od mojej ziemianki i za psie pieniądze, całą torbę gazet/komiksów AVP wydanych kiedyś w UK, uprzejmy koleżka okazał się mieć dodatkowo ojca Polaka- Andersowca, nieżyjącego niestety.
Taka sytuacja...

Offline

#3 2015-09-25 13:07:54

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: USCM Field Manual - ktos ma?

choć większość rzeczy jakie się tam znajdują to istniejące, lub "near future" bronie, urządzenia (czołgi!).

Tego nie unikniemy. Wiekszosc militarnej sci-fi to tak naprawde wspolczesna doktryna wojenna ekstrapolowana w przyszlosc. Popatrz na HALO, Mass Effect czy Aliens wlasnie. Bohaterowie stosuja taktyke z okresu powstania gry/filmu, nawet postawy strzeleckie sa z tego okresu (Aliens - lata 80 - trzymanie broni gotowej do strzelania z biodra; po 2000 - "low ready", popatrz na HALO albo Mass Effect). Prawdziwe militarne sci-fi to na przyklad "Pokoj na Ziemi" Lema, nikt by tego nie chcial ogladac. [sred])

Natomiast wizja czolgow czy transporterow opancerzonych to juz czyste przeniesienie czasow wspolczesnych. O samym APC zaloze osobny watek.

Offline

#4 2015-09-25 14:19:22

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 41.0

Odp: USCM Field Manual - ktos ma?

No mam świadomość tego, po prostu to takie pszaśne lekko sci fi, jakby wydumane przez robotnika fabrycznego plus potówr Gigera i ma swój niezaprzeczalny urok.
Mnie natomiast bardziej mierzi dzisiejszy brak jakiegokolwiek pomysłu na sci fi, weźmy taki chocby interstellar.
Poszedłem na to do kina, ciekawa fabuła, efekty (pływy na jednej z planet -mistrzostwo) a statek tytułowy jak z minionej epoki.
Model tegoż statku wrzucę tu pewnego pięknego dnia, bo stał w kinie w skali nie wiem jakiej ale duży.
A robot który tam trzymał dane to już wogóle jakieś przegięcie, w jednej ze scen wpada to coś w kadr a moja lepsza połowa do mnie: O! szafa przyszła!
Rżałem jak koń i naprawdę tu na forum wydumalibyśmy coś lepszego chyba.
O najnowszym super alienie, przez który wstrzymano fanowski film z żywą NEWT nawet nie wspominam.
Nie wymagam żeby dziś w filmach sci fi zamiast statków kosmicznych poruszały się inteligentne chmury pyłu, bo kiepsko by się to oglądało ale...
Kiedyś za sci fi brali się ludzie którzy mieli od zwykłego Kowalskiego coś więcej niż tylko dużo kasy, a dzisiaj nie można wypuścić fan filmu bo może zdradzać fabułe ALIENS 5, śmiac się czy płakać?

Ale to na inny temat rozważania, halo i mass effectu w sumie nie znam poza tym że to gry chyba.

Tym bardziej cieszy ta książeczka bo da się dzięki temu pobawić w różne przróbki dzisiejszego sprzętu i będzie w klimacie Aliens, nikt nie powie że nie [dblpt])

Offline

#5 2015-10-07 08:55:09

Brian
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 35
WindowsChrome 45.0.2454.101

Odp: USCM Field Manual - ktos ma?

Czy chodzi wam o Aliens - Colonial Marines Technical Manual?
Są dwa wydania, najnowsze jest dostępne u nas na Allegro ->
http://allegro.pl/aliens-colonial-marin … 99599.html

Ja posiadam wersję "elektroniczna" [sred]) ...


Projekt USCM SOC
Posthuman Diary
USCM s/n: A02/TQ2.0.22253E1 PFC Bieganski, P Brian Warsaw-POL

Offline

#6 2015-10-07 12:33:20

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 41.0

Odp: USCM Field Manual - ktos ma?

Zerknąłem na półkę i w papierze mam chyba pierwsze wydanie (95 rok, Londyn), to samo co jest na chomikach, tak myślę.
Nowsze nie wiem czy się czymś różni, ale nie sądzę bo stron tyle samo a okładek tego wydawnictwa jest conajmniej ze trzy, w tym jedno z Jorden Tractorem.

Jak oceniasz wogóle tą książkę?
Rukr niezbyt pochlebnie się o niej wypowiedział jako źródle informacji [dblpt])

Wiadomość dodana po 11 min 35 s:
Jeszcze dorzucę z pokrewnych taką książkę/broszurkę, the book of alien, pewnie też jest gdzieś na chomsterach.
Są tam niewykorzystane jak i wykorzystane, koncepty statków kosmicznych, scenografii itp.
Przy tym co ludzie pokazują choćby na pintereście, to dupy nie urywają te grafiki, ale dla mnie zpewnych względów ważna pozycja z kilkoma świetnymi ujęciami.

Offline

#7 2015-10-08 22:46:37

Brian
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 35
WindowsChrome 45.0.2454.101

Odp: USCM Field Manual - ktos ma?

Cóż, to jedyne takie kompedium o USCM. Wszelkie inne to raczej ogólne pogaduchy o uniwersum.

Ostatnio pokazało się coś fajnego, ale... heh cena. Cena zaporowa...
Jest tam sporo fajnych ilustracji, np. przekrój dropshipa, APC...
Alien: The Weyland-Yutani Report Collectors’ Edition
https://www.sideshowtoy.com/collectible … es-902252/

902252-alien-the-weyland-yutani-report-collectors-edition-003.jpg

Ostatnio edytowany przez Brian (2015-10-08 22:48:28)


Projekt USCM SOC
Posthuman Diary
USCM s/n: A02/TQ2.0.22253E1 PFC Bieganski, P Brian Warsaw-POL

Offline

#8 2015-10-09 01:12:02

Szary
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-04
Liczba postów: 89
Windows 7Firefox 41.0

Odp: USCM Field Manual - ktos ma?

No proszę, w końcu coś konkretnego.
Cena jak zwykle z odbytu, szkoda że nie 1000 dolców, wziąłbym kredyt a tak się nie opłaca [dblpt])
Co to za maniera żeby robić z tej konkretnej marki hobby dla dyrektorów banków, starwarsowców tak nie doją przecież, nie powiem złego słowa jak ktoś to zeskanuje, serio a okładkę sobie zrobię samodzielnie [dblpt])


Po świętach pewnie można będzie wyhaczyć sporo taniej, na ebay uk już ktoś za 50f widzę sprzedał.
Tak czy siak dzięki za cynk.

Wiadomość dodana po 11 h 22 min 22 s:
https://www.youtube.com/watch?v=4Wfq3BYAbFY

Filmik pokazuje że to jednak nie będzie must have, przekrój (częściowy) dropshipa jest w technical manualu a ten przekrój APC jest od dawna w necie, ale spróbuję gdzieś to zmacać może i się podzielę wrażeniami.

Offline

#9 2015-10-09 13:26:48

Kret
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 65
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: USCM Field Manual - ktos ma?

Mi sie tez wydaje, ze zawartosc nie bedzie przelomowa.

Musimy poczekac na jakis nowy film z sensowna iloscia gadzetow, zeby cos ruszylo.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
wariatteam - spolecznoscfamestar - zyskinternetowy - gaming-world - forever